Atölyenin Dönüşü

Aradan geçen yaz aylarının ardından, dün Ankara’daki LKD üyeleri tekrar beraber çalışmak için buluştu. Tek bir masa, gelenlerle eklene eklene yolu kapamaya ve sonunda L halini almaya başladı.

Eklenen insanlarla beraber yine bir elektrik sorunu yaşadık. Çünkü birkaç atölye önce alınan 10’lu priz Cihan’da (Okyay) kalmış ve büyük olasılıkla onunla beraber İstanbul’a geri taşınmıştı :). Samed (Beyribey) gecenin ilerleyen saatlerinde gidip yeni bir çoklu priz aldı.

Samed’in (Beyribey) yeşil sahalara dönüşünün yanı sıra atölyenin sürpriz konuğu Ayvalık’tan gelerek hayranlarıyla buluşan Umuthan (Uyan) oldu. Bol bol sohbet edip hasret giderdik ama o bir taraftan da Özgür Web Teknolojileri Günleri’nin programını ve yaka kartını tasarlamayı da ihmal etmedi.

Erdem (Artan) bir taraftan uzun zamandır hareketsiz iş kayıtlarını dürterken, Open Web Analytics yazılımını LKD sunucularına kurarak her sitenin kendi istatistiklerini daha detaylı ve tek bir yerde tutmasını sağlayacak bir altyapı hazırladı.

Gökdeniz (Karadağ) sunuculardaki SSH hesaplarının listesini çıkarırken, bir taraftan da LKD’nin Facebook sayfasının Tuxweet’teki kısa haberleri de alacak biçimde ayarladı. Hamdi (Özcan) LKD’nin Twitter sayfası için bir arkaplan hazırladı.

Kerem (Ersoy) dün akşamki eylemlerine devam ederken, bir taraftan da Erdem’in ona hatırlattığı açık iş kayıtlarını yapıp kapatarak temizlik yaptı. İşbaran (Akçayır) derneğin müstakbel jabber sunucusu için çalışmalarına devam etti.

Atölye, birkaç saat içindeki toplam 78 Trac hareketiyle olaydan habersizlere “nooluyor yav” dedirtti 🙂

08 Ekim 2010

Posted In: Yk