1-10 Ağustos’ta Şile’de Linux Yaz Kampı

Dernek olarak İnternet Teknolojileri Derneği ile beraber Şile’de Işık Üniversitesi’nde 10 günlük bir Linux yaz kampı düzenliyoruz. Onursal başkanımız Mustafa Akgül’ün uzun zamandır gerçekleştirmek istediği, geçtiğimiz senelerde birkaç kez direkten dönen kamp nihayet bu yaz hayata geçiyor.

Kampın hedef kitlesi üniversitelerin bilgi işlem personelleri. Kampta kendilerine üniversite İnternet hizmetlerini Linux ve özgür yazılımlarla nasıl kurup, yönetebilecekleri anlatılacak. Kampa katılım için ücret alınmıyor, yalnız ev sahibi üniversite yurtlarında tek kişilik odalarda konaklama/yemek masrafı söz konusu. Kampa katılım kontenjanı 30 kişi ile kısıtlı. Öncelik yeni kurulan üniversiteler başta olmak üzere, üniversite bilgi işlem personellerine verildi.

Işık Üniversitesi’nin kampüsü Şile’de denize yakın, şehre uzak. Akşamları yemekleri sahildeki restoranda yeme ve özgür yazılım sohbetini koyulaştırma şansı da olacak.

Kamp için artık geri sayım başladı… Katılımcılar ve eğitmenler yolculuk için bavullarını topluyor, dizüstü bilgisayarlarını, mayoları ve spor ayakkabılarını ekliyor. Cumartesi günü herkesin yurtlara kayıt yaptırması bekleniyor. Pazar sabah 9’da ders zili çalacak.

27 Temmuz 2010

Posted In: Yk