20 Ağustos’ta Ankara’da buluştuk

uyebulusmasi-200809 
1 Ağustos’ta İstanbul’da Topkapı’da buluşan dernek üyelerinin ardından, haftabaşında bir duyuru sonunda Perşembe akşamı 18:30 sularında bu kez Ankara’da bir buluşma oldu.

Birkaç kişiyle başlayan sohbet, katılanlarla çok geçmeden masa istihap haddine ulaştı, hatta sıranın birini “beşledik”, yan masayı da işgal etmek için yan gözle bakmaya başladık. Buluşmak için deyim yerindeyse başımızın etini yiyen Kerem (Ersoy) buluşmaya en son gelerek tebrikleri kabul etti.

İlk başta “eee, ne konuşsak ki” diye birbirine bakan insanların karınlarının doymasıyla beraber çeneleri açıldı. Konu konuyu kovaladı, saat 23:00’te mekanı orada çalışanlarla beraber kapattık. Farklı yönlere dağılan gruplar sonrası Kızılay metrosunun girişinde sohbetin bitmemesi nedeniyle “gittik gidiyoruz” şeklinde 1 saate yakın kokteyl olduk (bir de yiyecek/içecek bişi olsaydı). 24:00 civarında balkabağına dönüşmeden, bu sefer gerçekten, dağıldık.

Neyse ki İstanbul’da buluşanların aksine çektiğimiz fotoğrafı (biraz karanlık da olsa) bilgisayara aktarmayı başardık ve bu okuduğunuz günlük yazısına dönüştürdük.

24 Ağustos 2009

Posted In: Yk