Folluk 3. Bölüm : Son (mu acaba?)

Doruk belgeler hazır biçimde Pazartesi’yi beklerken, Pazar günü bir anda geçen sene yeni tüzükte değişen yerleri işaretlenmesini istediklerini hatırladı. Belleğini kurcaladı, kurcaladı, kendisi yapmamıştı bunu, sonunda failini buldu — Serdar Dalgıç! Geçen yıl tam o sırada şans eseri evinde konuktu, tüzüğün farklı yerlerini de o işaretlemişti. Ufak bir “deja-vu” yaşandı, Serdar kendini yine tüzük farklarını işaretlerken buldu 🙂

Bir eksiğin de yetki belgeleri için Barış’ın (Özyurt) vesikalık fotoğrafları olduğu farkedildi. Bunun üzerine gece 23:30 sularında Barış’la Doruk buluştular; Doruk da evine dönünce fotoğrafları yetki belgesinin üzerine zımbalayıp kaşeledi.

Sabah erken saatlerde valiliğin yolunu tutarken olası aksaklıklar için alternatif planlar kafasında kuruyordu. Oysa her şey yolunda gitti, kalabalık değildi, işlemleri kolayca halloldu; evraklarda hiçbir eksik çıkmadı. “Tamam bu iş bitti, erkenden zaferle dönebilirim” derken… derken son odada kapıdan içeri (başka) bir görevli girdi ve yetki belgelerinin üzerinde zımbalı fotoğrafları gördü. Fotoğrafların zımbalı olmaması, yapıştırılması gerektiğini söyleyen görevli Doruk’un eline bir zımba açma aparatı (bıçağın afillisi) ve bir Pritt tutuşturup koridordaki masalara gönderdi (“başlangıçtan geç, para toplama”). 3 kişinin 3’er adet yetki belgesindeki 2’şer zımbayı -> toplam 18 tane zımba. Çalışmayı bitirip geri yetki belgesi onay odasına girdiğinde ise, görevlinin ağzından şu sözler döküldü “program çalışmıyor, sabahtan beri yok zaten, ne zaman düzeleceği belli olmaz, gidin telefon edin gelin”.

Neyse ki yetki belgelerinin zaman sınırı yoktu, daha sonra da çıkarılabilirdi. Doruk yetki belgelerini (tatil dönüşü hediyesi olarak ;-)) Volkan’ın (Evrin) işyerine yolladı.

folluk3_0709_1   folluk3_0709_2   folluk3_0709_3

20 Temmuz 2009

Posted In: Yk