Bir yaklaşık sonuç

Yönetim kurulu (yk) olarak 5 dakika süren ilk fiziksel toplantımızdan beri dört ay geçti. Artık bir toplansak, özledik birbirimizi diye birkaç haftadır konuşuyorduk.

İlk olarak 19 Ekim’de İstanbul’da toplanmayı düşünmüştük, seminer çalışma grubunun toplantısıyla aynı haftasonuna denk getirip, bir taşla iki kuş vuracaktık. Ancak ortaya çıktı ki, o haftasonu İstanbul’da yaşayan 3 yk üyesinden 2’si şehir dışında olacaktı. Bunun üzerine hem seminer-cg hem yk toplantısını 26 Ekim’e alalım dedik, seminer-cg üyelerinden birine uygun olmayınca, toplantının biri 19’unda diğeri 26’sında İstanbul’da olacak şekilde planlandı.

Aslında tam kadro toplanmayı hayal ediyorduk. Ancak Barış kurban bayramına kadar her haftasonu iş nedeniyle şehir dışında olacağı için bunu gerçekleştiremedik, Aralık ortasına kadar da beklemek istemedik.

Bu haftanın son günlerinde Onur’un iş için Ankara’ya gelmesi gerekince, toplantının yerinde 450 km’lik bir sapma oldu. Doruk, Volkan, Shane ve Onur’un beraber toplantı için İstanbul’a gitmesindense; Alper ve Hakan’ın gelmesi daha pratik hale geldi. Ve sonunda Ankara’da dün biraraya geldik…

Klasik toplantı yeri Bahar’dan son seferlerde memnun kalmamamız üzerine, evde toplansak fikri ortaya atıldı ve Doruk toplantıya ev sahipliği yaptı.

Sabah saat 8’e doğru Alper ve Hakan’ın geldi. Bol sohbet ve kahvaltının ardından 10’a doğru Volkan bir kutu evrakla, 11’e doğru da Shane bir kutu evrakla geldi. Onur’un da üst kattan inmesinden sonra toplantı resmen başladı 🙂

Kısa gibi görünen gündem konuştukça genişledi; yemek araları, sigara molaları, otobüs firmasının fitil etmesi, arada misafir sanatçı olarak sponsor ekibinden Serdar Dalgıç’ın katılımı derken bir baktık ki saat 20:30’a yaklaşıyor. Önce Shane ayrıldı, 15-20 dakika sonra Volkan izledi.

Gün saat 01:45’te Onur, Alper ve Hakan’ın otobüse binerek İstanbul’a dönüş yolculuğuna çıkmasıyla sonlandı.

Onca zaman ne mi konuştuk… Ne konuşmadık ki 🙂

27 Ekim 2008

Posted In: Yk