Dünya Plone Günü’nde Plone Semineri

Önde gelen özgür içerik yönetim sistemlerinden Plone‘un yaygınlaştırılması için 7 Kasım “Dünya Plone Günü” ilan edildi ve o günde dünyanın dört bir yanında Plone’u tanıtma ve yaygınlaştırma amacıyla seminerler düzenleniyor.

Derneğimizin köklerini oluşturan, o zamanki adıyla Linux Kullanıcıları Grubu’nun aktif insanlarından H. Turgut Uyar bizimle bağlantı kurarak bu etkinliği haber verdi ve o gün bu konuda bir seminer verebileceğini söyledi. Çoğumuz onu 90’lı yıllardaki Türkiye’nin ilk GNU/Linux dağıtımı, Turkuaz Linux’tan hatırlıyoruz. Kendisi 2002 yılından bu yana da Plone kullanıyor. Plone ile site projeleri gerçekleştirdi (www.lkd.org.tr de dahil), Plone’u temel alan uygulamalar geliştirdi ve Plone’un Türkçe çevirisini yaptı. Aynı zamanda Plone Vakfı’nın üyesi.

Etkinlikten haberdar olan Internet Teknolojileri Derneği de etkinliğin tanıtımında katkıda bulunmak istediğini belirtti. Bilgi Üniversitesi ile bağlantı kurduğumuzda, seve seve böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapacaklarını belirttiler.

Plone’la ve Plone’a ilgi duyan insanlarla tanışmak isteyen herkesi Dünya Plone Günü, 07 Kasım 2008’de, 14:00-15:00 arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü’nün D132 numaralı salonuna bekliyoruz.

15 Ekim 2008

Posted In: Yk