Sponsor Çalışmaları Başlıyor

Derneğin temel geliri üye aidatlarından çok, yaptığı çeşitli çalışmalara sponsor/destek olan birçok kurumdan geliyor. Genellikle bu gelirler yapılan çalışmaların giderlerini karşılamak için kullanılıyor, artan bağışlar ise nakit akışını sağlamak (sponsorların ödeme yapması gecikebiliyor) ve sponsoru olmamasına karşın yapılmasına karar verilen çalışmaların giderlerini karşılamakta kullanılıyor.

Bazı kurumlar gelecek yıl hangi çalışmalara sponsor/destek olacaklarını bir önceki senenin sonunda belirliyorlar, aynı yıl içerisinde ancak nispeten daha küçük miktarlarda katkıda bulunmayı tercih ediyorlar ya da bunu bir neden olarak öne sürebiliyorlar.

O nedenle yılın sonu gelmeden derneğin yaptığı çalışmalar için sponsorluk kalemlerinin ve potansiyel sponsorların belirlenmesi, bu kurumlarla ilişkilerin yürütülmesinden sorumlu olan sponsor ekibini (tekrar) çalışır hale getirmek istedik. Tercihen, sponsor olabilecek bir kurumda çalışmayan birileri olmasının daha sağlıklı olacağını düşündük. Dernek üyelerimizden Serdar Dalgıç, Recep Kırmızı, Sinan Onur Altınuç ve Enver Altın çalışmalarda aktif görev almaya talip oldular ve sponsor ekibimiz oluşmuş oldu.

Elbette sadece bu insanlar değil, çeşitli kurumlarla ilişkileri olan tüm üyeler bu sürece katkıda bulunuyor olacaklar. Birçok dernek üyesinin sponsor ekibine önerebilecekleri, aracı olacakları kurumlar olacağını tahmin ediyoruz.

04 Ekim 2008

Posted In: Yk