Linux ve Özgür Yazılım Firmaları Rehberi Yenilendi

“Linux ve özgür yazılımlar konusunda kurumsal destek kimden alabilirim?”

Herhangi bir özgür yazılımı bünyesinde kullanmayı düşünen birçok kurum çalışanının kafasında bu soru kaçınılmaz biçimde oluşuyor. Bir yandan piyasada özgür yazılımlar üzerine hizmet veren birçok firma da bu kurumları belirlemek ve onlara ulaşmakta zorluk yaşıyor.

Dernek olarak dört yılı aşkın bir süredir Türkiye’de Linux ve özgür yazılım desteği, eğitimi ya da üretimi konusunda hizmet verdiğini bildiğimiz firmaların bir rehberini oluşturarak www.linux.org.tr web sitemizde yayınlıyoruz. Bunun için firmalardan herhangi bir ücret de talep etmiyoruz. Yalnızca bize bilgilerini ulaştırıp, düzenli olarak tazelemelerini istiyoruz.

Üyelerimizden Recep Kırmızı ve Serdar Dalgıç liste üzerinde çalışma yaptı. Tek tek tüm firmalarla tekrar bağlantı kurdular. Kapanan ya da sayfasında Linux hizmeti verdiğine dair ibareleri (artık) bulunmayan ve yanıt alınamayan firmalar kaldırıldı. Eksik logolar tamamlandı. Daha önce firmaların verdiği hizmetlerle ilgili bilgi olarak sadece hizmet sınıfına (Destek, Eğitim, Linux Teknolojileri) yer verilen rehberde artık firmalar birkaç satırda verdikleri hizmetleri de anlatabiliyorlar. Derneğimizle bağlantı kuran yeni firmalar eklendi.

Firma olarak özgür yazılım hizmeti vermenize karşın rehberde yer almıyor musunuz? Derneğimizle e-posta ile bağlantıya geçin, hemen ekleyelim 🙂

24 Eylül 2008

Posted In: Yk