Yine Bahar :)

Hareketli bir gün geçirdik.

Sabah Mustafa Bodur’un bizim için Kızılay’a bıraktığı derneğin 2006 ve 2007 işletme defterleri alındı. Vakıfbank şubemize uğradık, müşteri temsilcimiz tatilden dönmüş. VPOS’a bağlı banka hesabımıza internetten erişebilmemiz için gerekli işlemleri takip ettik, önümüzdeki hafta başında banka hesabının ATM kartının (internet hesabına girişte onun şifresi sorulduğu için almak zorunda kaldık) geleceğini belirtti. Sonra Türker Gülüm’ün elindeki (son olduğunu umduğumuz) bir evrak klasörü alındı. Böylece Sinan Alyürük’te kalanlar dışında dernek envanterini tamamlamış olduk.

Pardus Kullanıcıları Derneği, kurulduğu zaman derneğimizle bağlantı kurmuş ve görüşmek istemişti. Bu görüşme için hem arabayla hem de toplu taşıma ile kolay gelinebilen bir yer olması gerekti, başka yerleri önceden araştırmamanın cezası yine Bahar’a gitmek oldu.

Toplantıya katılacak Ankara’daki yönetim kurulu üyeleri Volkan, Doruk ve Barış ilk vardılar mekana (18:00 civarı). Toplanan defter ve evraklar Volkan’a aktarıldı, derneğe genel kuruldan beri yapılan yeni üye başvuruları incelendi, bol bol sohbet edildi ve börek yenildi.

Saat 20:00 civarı PKD kurucuları geldi ve onlarla toplantı yaptık. Derneklerinin kuruluş amacını, neleri hedeflediklerini, neler yaptıklarını anlattılar. Biz Linux Kullanıcıları Derneği olarak duruşumuzu, dernek içi kinetiklerimizi, üye yapımızı anlattık. Özgür yazılım dünyasındaki gerek günlük, gerekse de geçmiş olaylar üzerine sohbet ettik.

Saat 22:30 civarında ayrıldığımızda hepimiz birbirimizi çok daha iyi anlamış ve güzel bir diyalog oturtmuş durumdaydık.

23 Ağustos 2008

Posted In: Genel