TSK Mehmetçik Vakfı'nı Ziyaret Ettik!…

2008 yılı LKD Yılın Penguenleri Ödülleri’nden “En İyi Kurumsal Kullanıcı” ödülünü “TSK Mehmetçik Vakfı” almıştı. Kendileri ödüllerin verildiği 2. Özgür Yazılım Konferansı’na katılamadıkları için Onursal Başkanımız Mustafa Akgül ve Genel Sekreterimiz Volkan Evrin, ödülü takdim için 24 Temmuz günü, günün en sıcak saatlerinde Ankara’daki TSK Mehmetçik Vakfı Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

Havanın sıcaklığı ev sahiplerimizin yakından ilgisi ve soğuk ikramları ile bir nebze de olsa azalmıştı. Bizlere bu ziyarette, vakfın web sitesinin altyapısını kuran Forstnet Blgi Teknolojileri Genel Müdürü Orhan Samast da eşlik etmekteydi.

Vakfın Genel Müdürü Em.Tümgeneral Melih Tunca bizi makamında kabul etti, önce havadan sudan konuştuk. Sonra Özgür Yazılım ve linux tabanlı sistemlerin ülke ekonomisine katkılarından, Pardus’un ve diğer marka bağımsız sistemlerin gerek kamu, askeri kurum ve sivil toplum kuruluşları için gerekse özel şirketlerin ve bireysel kullanıcılar ihtiyaçları için ne kadar önemli olduğundan dem vurduk. Çaylarımızı içtikten sonra vakfın toplantı odasında Genel Sekreter Em.Alb. Ergun Sapmaz’ın bizim için özel hazırlamış olduğu “Mehmetçik OnLine” sunuşunu dinledik ve seyrettik. Sistemlerinin şeffaf ve yönetilebilir özelliklerini bizlere gösterdiler. Ayrıca bizim ödülümüze konu olan web yapılarını da ayrıca tanıttılar. Sonra biz kendi ödülümüzü takdim ettik, onlar da LKD’ye güzel bir anı olarak kendi hediyelerini verdiler.

Resmi bir havada görünse de aslında çok sıcak ve samimi bir şekilde ağırlandık. Yılın Penguenleri ödülünün doğru bir adrese gittiğini gördüğümüz için de içimiz rahat bir şekilde kurumdan ayrıldık…

25 Temmuz 2008

Posted In: Genel