Konferans bildiri kitapçıkları kovaladı, biz kaçamadık

Geçen sene ilk kez yapılan özgür yazılım konferansının bildiri kitapçıkları, bir ay kadar önce baskıya girdi. Konferans afişlerini de basan Ankara’da Kavaklıdere’de Tuna Matbaa isimli tarafından basılan kitapçıklar kötü zamanlamanın kurbanı oldular :). Tam genel kurul öncesi basılan kitapçıklar bir aydır matbaada bekliyorlardı.

Derneğin kendine ait kapalı/kilitli bir depo ya da mekanının olmaması bu tip malzemelerin saklanmasını bir problem haline getiriyor. Yeni yönetime gelen insanlar olarak biz de, “e iyi de yaklaşık 1000 tane kitapçığı nereye koyacağız” sorusuna bir yanıt bulamadığımızdan bu sorunu erteleyip duruyorduk. Matbaacı da doğal olarak eski genel sekreterimiz Türker Gülüm’ü arayıp “abi ne zaman alacaksınız bunları” diye sıkıştırıyordu.

Sonunda derneğin eski aktif üyelerinden Didem Kamoy ile Doruk dün beraber matbaanın kapısına minibüs dayadılar. Kitapçıkları aldılar. Matbaacı “kitapçıkları alana yanında kalan afişleri de veriyoruz” diyerek bir tomar da 2. Linux ve Özgür Yazılım Konferansı’nın afişlerinden verdi.

Şimdi nerede mi bunlar? An itibarıyla hala minibüste duruyorlar 🙂

24 Temmuz 2008

Posted In: Genel