Yeni yerimize taşındık, 200 m ileride

Dernek yönetim kurulunun günlük tutmaya başlaması ile ilgili birçok kişiden olumlu tepkiler aldık. Aslında bu bir önceki yönetimde de planlanmış ancak pratikte hayata geçirilememiş bir projeydi. Daha “çenebaz” insanlar yönetime gelince kendiliğinden hayata geçmiş oldu 😉

Günlük tutmak güzeldi ama dikkatli gözlerden günlüğün Blogger’da tutulduğu kaçmadı. Derneğin yönetiminin günlüğü kendi sunucularında değil de, gavur ellerde tutmasına anlam veremeyen birçok kişi olmuştur — neden?

Dernek yönetimine geldiğimizde sudan çıkmış balığa dönmüştük. Hızla insanlara ulaşmamız ve bilgilendirmeye başlamamız gerekiyordu. Amacımız olabildiğinde hızlı ve kesin sonuç almaktı — hedefe giden en kısa yol, gidip Blogger’da bir günlük açmak oldu.

Şimdi günlüğümüz kalıcı yuvasına yerleşti –> http://gunluk.lkd.org.tr/yk/. WordPress sağolsun, Blogger’dan tek tuşla içe aktardı tüm yazıları, bizi hiç uğraştırmadı.

Günlüğün teması ile hiçbirimizin uğraşacak enerjisi olmadı. Tamamen Türkçe olduğunu bildiğimiz, son derece basit bir temayı seçtik. Tema önerilerine açığız :). Yönetim kurulunun günlüğüne yakışacağını düşündüğünüz daha güzel bir temayı Türkçe’ye çevirip bize yollarsanız, seve seve yerleştiririz.

23 Temmuz 2008

Posted In: Genel