www.lkd.org.tr sitesinin İngilizce sayfaları yenilendi ve çoğaldı

Bu ay içinde www.lkd.org.tr web sitesinin son kalan içerikleri de yenilendikten sonra, sitenin İngilizce bölümünün yenilenmesine giriştik.

Daha önce sadece tek bir (eski) “About Us” sayfası bulunuyordu. Şimdi ise dernek çalışmalarını tüm dünyaya tanıtan daha fazla sayıda sayfanın İngilizce’si olması düşüncesi var. Burak İlgicioğlu ve Erdem Artan’ın uğraştığı çevirilerde, baştan aşağı değişen “About Us” sayfası sıfırdan tekrar çevrilirken; yanına “Welcome“, “Our Principles” ve “History” sayfaları da eklendi.

Bunun için web sitesine de çoklu dil desteği eklenmesi gerekti. Önce sitenin WordPress kurulumunda Bahri Meriç Canlı daha önce de kullandığı “Language Switcher” eklentisini denedi, istediği verimi alamadı. Bunun üzerine Samed Beyribey WPML eklentisini kurup düzenleyerek çözüme gitti. Doruk Fişek de sitenin tema dosyaları içinde yer alan dinamik sağ menüsünü bir widget’a çevirerek, WPML ile sorunsuz çalışmasını sağladı.

Ufukta, dernek sitesinde yapılan çalışmaların anlatıldığı “yıllık raporlar” bölümümünün çevrilmesi ve bir “Contact” formunun yerleştirilmesi var.

29 Temmuz 2010

Posted In: Web