Perşembe atölyesi

Geçen haftaki atölye çalışmasının ardından bu hafta da Perşembe günü, aynı yerde (Ankara Tenedos Cafe’de) aynı saatte (17:30) buluşuldu.

Sayımız biraz daha arttı, 5 kişiydik bu sefer. Gökdeniz (Karadağ) dernek sunucularının yedekleyen betiklerini (yeniden) düzenlerken, Samed (Beyribey) topluluk sunucusunda kullanılan mlmmj e-posta listecisinin e-posta mesajlarını Türkçe’ye çevirdi, Yücel (Kılıç) seminer web sitesi için sınıflandırılmış bir indeks sayfası üzerinde çalıştı. İlk kez dernek üyelerinden insanlarla tanışan Hamdi (Özcan) ise önce Samed’den SVN kullanımı öğrendi, sonra da derneğin web sayfalarıyla ilgili ufak-tefek ama can sıkıcı ve el oyalayan 6 tane hatayı çözdü.

Atölyeye damgasını ise “kaşarlı mantarlı tavuk sarma” vurdu. Her gelenin en az bir tane yediği sarma yüzünden, cafe çalışanları neye uğradığını şaşırdı; son siparişin ardından mutfakta “son bir tane kaldığı” haberi geldi; insaflı davranıp, başka biri isterse diye o sarmaya dokunmadık (nezaket kırıntısı). Tabii Yücel’in kendi organize ettiği etkinliğin saatini yanlış hatırlayıp, bir saat gecikmesini de unutmamak gerek… 😉

26 Haziran 2010

Posted In: Yk