LKD Genel Kurulu Başlıyor

Haziran ayı geldi, çattı, artık biten bir sezonun ardından dernek üyelerinin buluşup kurtlarını dökme; gelecek döneme ilişkin planlar yapma ve yeni dönemde aralarından resmi görevleri üstlenecek insanları seçme zamanı.

Genel kurul, geçmiş dönemin de kapanması anlamına geldiğinden yoğun birkaç hafta geçirdik. Yıllık faaliyet raporu ve denetleme kurulu raporu hazırlandı; resmi defterler gözden geçirilip bulunan eksiklere giderildi. Banka dökümleri incelendi, üye yazılımına eklenmesi unutulan formlar/fotoğraflar eklendi. Önerilen tüzük değişiklikleri, uygun bir dille kaleme alınarak yeni tüzük hazırlandı. İlişikleri kesilen üyelerin aidatlarının takipsizlik kararları yazıldı. Genel kurul salonunda aidat ödemek isteyecek üyeler düşünülerek aidat ödeme listeleri çıkarıldı. Oy pusulaları basıldı. Genel kurul ile ilgili üyelere dört bir koldan e-posta ile yapılan duyurular yapıldı. Özellikle genel sekreterlik görevini yürüten Volkan Evrin, bu süreçte çok ter döktü.

Tüzük değişiklikleri arasında en “görünür” olanı, yeni dönemde derneğin yönetim kurulu üye sayısının 7’den 5’e düşürülmesi olacak. Genel kurul yeter sayısı 4 azalırken (2 asil, 2 yedek), evrak işlerinde ve imza sayılarında da azalmalar gözlenecek. En önemlisi, dernekte üyelerin beraber anlaşarak bir yönetim listesi oluşturmasının daha kolay hale gelmesi olacak.

Geçen sene olduğu gibi haftasonu dolu dolu bir program dernek üyelerini bekliyor. Cumartesi sabah 10:00’da Cafe Sobe’de beraber yapacağımız kahvaltıdan sonra, 13:30’da başlayacak dernek genel kurulu için Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi bize ev sahipliği yapıyor olacak. Pazar günü tüm gün ise Çayyolu’nda Alcaatlı Köyü girişinde Ayvalı Bahçe’de 10:30’dan itibaren piknik yapacağız. Bütün hafta devam eden yağmurlara karşı 3-4 piknik masasını içine alacak büyük bir branda-çardağın altında bizi görebilirsiniz 🙂

11 Haziran 2010

Posted In: Yk