Genel Kurul Yaklaşıyor

Dernekte “şenlik” maratonunun bitmesiyle LKD’de gözler, Dernekler Masası’nda bize ait resmi takvim gereği Haziran ayında yapılması gereken genel kurula çevrildi.

Genel kurul derneğin en yetkili karar organı. Derneğin temel ilkelerini ve çalışma prensiplerini belirleyen tüzüğünü güncel gelişmelere göre düzenlemek bile mümkün. Asıl işlevi ise biten bir “sezon”un değerlendirmesinin ardından gelecek dönem için yeni bir yönetimin seçilmesi.

Elbette böyle “resmi” çalışmaların yanı sıra, görüşmek ve biraraya gelmek için güzel bir bahane. Geçen sene sabahı beraber kahvaltı yapmış, ertesi gün ise pikniğe gitmiştik.

Çarşamba günü tüm üyelerin posta kutularına derneğin 7. Olağan Genel Kurulu’nun duyurusu, bugüne kadar gelen tüzük değişikliği önerilerinin bağlantıları ile beraber gönderildi.

Yasal olarak zorunlu ilk toplantının ardından; çoğunluk toplama zorunluluğu olmadan 12 Haziran Cumartesi günü öğleden sonra buluşacağız. Kesinleşen planlar olmamasına karşın, geçen yıla bakarak genel kurul sabahı ve bir gün sonrasını da boş bırakmakta yarar var.

18 Mayıs 2010

Posted In: Yk