Aidat yağmuru

aidat_yagmuruSalı günü, dernek kayıtlarına göre aidat ödemesi bulunan tüm dernek üyelerine bunun hatırlatıldığı birer e-posta gönderildi.

Her yılın ilk yarısında yapılan bu hatırlatmada, geçmiş senelerden farklı olarak üyeleri 3 grupta topladık. Üye olduktan sonra ilk kez aidat ödeyecek olanlara farklı (geçen yıl üye olmuş ve sadece 2010 aidatını ödememiş), düzenli aidat ödeyenlere farklı (2 yıldan uzun süredir dernek üyesi olup, sadece 2010 aidatını ödememiş olan), iki ya da daha fazla ödenmemiş aidatı olanlara farklı bir e-posta gitti.

Tabii bir de hiç hatırlatma e-postası almayan 4. grup vardı ki, onlar ya aidatlarını kendiliklerinden hatırlayıp ödemişlerdi ya da daha çiçeği burnunda yeni üyelerdi.

E-postaların gitmeye başlaması ile beraber bir anda ödemeler yağmaya başladı. Daha tüm e-postaların gönderimi bitmeden 4 üye aidatını ödemişti bile. Çoğunluğu ilk birkaç saat içinde olmak üzere ilk 24 saat içinde 2000 TL’ye yakın aidat ödemesi gerçekleşti. Hatta Garanti Bankası’na arada e-posta ile anında gelen ödeme bildiriminde atlama olduğu için hata raporu bile doldurmamız gerekti 🙂

Derneğin -yıllık- aidatının son birkaç yıldır 20 TL, ondan önce de 10 TL gibi sembolik bir rakam olduğu düşünülünce, tablo daha net ortaya çıkıyor.

14 Mayıs 2010

Posted In: Yk