Kısa kısa haberler

Yine bir “aradan kaçan” gelişmelerle ilgili kısa kısa haberler serisi ile karşınızdayız:

* ftp.linux.org.tr OpenOffice’in resmi yansısı oldu. Gökdeniz Karadağ’ın yaptığı yazışmaların ardından Türkiye’den gelen indirme istekleri mirrorbrain sayesinde otomatik olarak derneğin ftp sunucusuna yönlendiriliyor.

* Her yıl düzenlenen Internet Haftası’nı desteklemek ve duyurmak amacıyla dernek web sitelerinde etkinliğin web reklamları yayınlandı.

* 23-24 Mart tarihlerinde Bilkent Üniversitesi’nde yapılan Pardus Günleri’nde dernek üyeleri seminer verdi ve panellere katıldı.

* 18 Nisan’da İstanbul Kültür Üniversitesi’nde yapılan Hosting Zirvesi’nde, dernek üyelerinden Arda Çetin özgür yazılım hosting kontrol panellerinin anlatıldığı bir seminer verdi.

* 24-25 Nisan’da Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde Murat Gezer ve Onur Yalazı’nın konuşmacı olarak katıldıkları seminerler düzenlendi.

* Üye web sayfasından, artık geçmişte dernek üyesi olan insanların listesine (ve üye oldukları dönemlere) de ulaşılabiliyor.

* 2 yıla yakın süredir kendilerinden yanıt alınamayan, e-posta çağrılarına yanıt vermeyen, aidat borcu birikmiş üyelerin dernekle ilişiği kesildi. Böylece uzun bir maraton tamamlanmış oldu.

* Volkan Evrin derneğin 2009 yılı beyannamesini müşavirle beraber hazırlayarak dernekler masasına teslim etti.

* Geçtiğimiz aylarda Kıbrıs’ta mahsur kalan Intel MID, Türkiye’ye geri döndü ve bir sonraki üyenin eline geçti.

* Bilgi Üniversitesi’ndeki ekip, Özgür Yazılım ve Linux Günleri 2010’da kaydedilen oturumları birer birer işlemeye başladı. Şimdiye kadar hazırlanan 2 oturumu burada, 3 oturumu da burada bulabilirsiniz.

* Derneğin Mart-Nisan aylarında yapmış olduğu çalışmaların konsantre bir şekilde anlatıldığı üye bülteni tüm üyelere e-posta ile ulaştı.

08 Mayıs 2010

Posted In: Yk