Yeni yıl öncesi temiz sayfa

 
Yeni yıla girerken herkes çeşitli hazırlıklara girişti. Linux Kullanıcıları Derneği’nin bir tüzel kişilik olarak geçmişten birikmiş evrak işlerini tamamlaması için önemli bir son tarihti. Yeni yıla geçilince yeni bir işletme defteri açılıyor ve üyelerden tekrar aidat alınıyor.

Volkan (Evrin) ve Doruk (Fişek) elele tutuşup derneğin müşavirine Aralık ayı içinde iki kere gittiler. Son buluşma, yılbaşından bir gün önce gerçekleşti. Beraber oturup müşavirin emin olamadığı tüm harcamalar ve aidatlar banka kayıtları tek tek eşleştirmesine yardımcı oldular. Kerem’in (Ersoy) de sunucu donanım alımları ile ilgili elinde yazdan beri gözü gibi sakladığı iki faturayı kargoyla yollamasıyla tüm kayıtlar toplanmış oldu.

Çıkan rakamlar üzerinden 2009 sonu itibarıyla işletme defterinde kasa tabir edilen para sıfırlandı. Üye defterlerine üye formlarındaki tüm gerekli üye bilgileri ve aidatları yazılmış, tek tek üye bazlı var olan eksikler belirlenmiş durumda. LKD’nin resmi kayıtlar açısından önemli bir eksiği kalmadı.

Birikmişlerin temizlenmesiyle artık hedef, müşavirle e-posta/telefonla haberleşerek iş yap(tır)maya alışmak; artık aylık geleneksel hale gelen fiziksel ziyaretleri yapmadan işlemleri tamamlayabilmek.

01 Ocak 2010

Posted In: Yk