Yumurtalar kapıya geldi, follukları hazırlamaya başladık

tuzuk_imza_130709 
Genel kuruldan sonra yönetim kurulu olarak geçen yılın aksine çok rahattık. Nelerin ne kadar zamanda yapılması gerektiğini biliyorduk. Önümüzde koskoca bir 30 gün vardı. Rahat rahat yaparız tüm işlemleri dedik. Hatta bir tane “nasıl” belgesi bile yazdık, bir kontrol listesi işlevi gördü o bizim için de.

Genel kurul bildirimi için hızla bilgiler toplandı, Alper (Oğuz) gerekli belgeyi hazır etti. Duygu Hatipoğlu genel kurul öncesi tüzük değişikliklerini hazırlamıştı zaten, Volkan (Evrin) sadece genel kurul sırasında değişen bir-iki ufak ifadeyi not etti. Samed Beyribey tüm değişiklikleri tüzüğün ofis dosyasında düzeltti. Barkın Kılıç da web’e aktardı. Divan kurulu üyelerinden Tuba Şahin, genel kurul sonrası yaşadığı şehir olan Mersin’e dönmeden önce divan kurulu raporunu imzaladı; kalan iki üye zaten Ankara’daydı. Her şey tıkırında gidiyordu. Genel sekreter Volkan bir ara birkaç evrak doldurup, yetki belgelerini Barış (Özyurt) ve Doruk (Fişek)’a imzalatıp gideceğim işte valiliğe diye düşünüyordu.

Aradan bir-iki hafta geçti, aklımıza “tüzük imzalama turu” geldi. Farklı şehirlerde insanlar imzalayacağı için, bunu yapmak gerekliydi artık. Onur (Küçük) yarın çıkacak yeni Pardus 2009 sürümünün koşturusunda olunca, geçen yılki gibi bir buluşma olamadı ama Onur’dan başlayan bir zincir halinde çalışmalar başladı. O geçtiğimiz hafta çıktı alıp imzaları attı; derneğin eski üyelerinden Gökmen Göksel’i kurye olarak kullanıp, tüzüğü Beşiktaş’a, Hakan’a (Uygun) yolladı. Araya haftasonu girdi, Alper’in (Oğuz) sağlık sorunları derken çok da acele etmiyorduk. Nasıl olsa daha zaman vardı…

Dün akşam Doruk (Fişek) bir anda takvimde gizli acı gerçeği farketti. Pazartesi günü 30 günlük süre doluyordu. Volkan’ın cep telefonuna “zaman daralıyor” diye kısa mesaj attı. Bugün öğlen konuştuklarında ise, Volkan bir anda durumun vahametini anladı; daha bir hafta daha var sanıyordu, işin kötüsü birkaç günlüğüne (Pazartesi’yi de kaplayacak biçimde) şehir dışına çıkıyordu. Çok kısa zamanda evrakların tamamlanması gerekiyordu. Hakan’ın deyimiyle “ne zaman geçti bu süre yahu…”.

Etekler tutuştu, hızla Alper arandı, Alper jet hızıyla Hakan’ın ofisine gidip yeni tüzüğü imzaladı. Tüzük saat 15:00’te Barış’a gitmek üzere kargoya verilmişti bile. Yarın Barış kendine ulaşan tüzüğü imzalayıp hızla Ankara turuna çıkaracak. Volkan’sa evrakların son rötuşlarını yapmakla meşgul. Pazartesi günü ise Volkan şehir dışında olacağından, Doruk evrakları (son gün) valiliğe götürüyor olacak.

16 Temmuz 2009

Posted In: Yk