Güneşli Bir Cumartesi Günü Yönetim Kurulu Toplantısı

Nihayet tekrar toplandık :). Elbette, 2-3-4’erli gruplar halinde çeşitli zamanlarda fiziksel olarak aynı ortamda bulunduğumuz ve sohbet ettiğimiz ya da aynı şehirde olanlar görüştüğümüz oluyordu ama “hadi tam kadro yönetim kurulu toplantısı yapıyoruz, herkes saatlerini ayarlasın” dediğimiz ikinci toplantı oldu bu.

Zamanı belirlemek güç oldu. Şenlik Volkan’ın (Evrin) nikahı ile çakıştığından eksiktik; balayı, şenlik sonrası kendimize gelmemiz, çeşitli birleştirilen tatiller derken Mayıs ayı içinde ancak bu haftasonu en olabiliri çıktı. O günü dolduran özel işler, başka zamana kaydırıldı ya da iptal edildi. Shane bir süredir yoğunluğundan dolayı çalışmalara katılamıyordu. Tüm çabalara karşın Cumartesi de tam gün çalışan Barış Özyurt işyerinden izin alamadı ve toplantıya “aldığınız her karara beni de katılıyor sayın” dileklerini gönderebildi. Ekim ayındaki denememizde 6’yı bulabilmiştik. Genel kurula bir aydan az kala görünen o ki, bu dönemki yönetim kurulunun tek tam kadro yüzyüze toplantısı, genel kurul sonrasında 5 dakika boyunca ayaküstü yaptığı toplantı olacak.

Sabah 7:30’da Volkan’ın otobüsten inmesi üzerine, Doruk (Fişek) zaten gece gelmişti, ilk olarak ayılabilenler olarak kahvaltı masasında buluştuk. Sabah bizle kahvaltıyı uykuya tercih eden Enver Altın da katıldı.

Kahvaltı

Öğlen saatlerini seminer konuşmacıları toplantısında geçirdikten sonra, kalanların da katılımıyla oturumu açtık. Bir sonraki döneme sarkmaması gerektiğini düşündüğümüz konular toplantının önemli bir bölümünü oluşturdu. Kalan zamanda da genel kurul sonrasına ilişkin düşünceler konuşuldu.

Toplantı

Onur (Küçük) toplantının sonunun yaklaşmasının şerefine Volkan’ın Küba’dan getirdiği püroyu tüttürdü.

Puro

Zaman su gibi akıp geçti, baktık hava kararmaya başlamış. Hakan (Uygun) ve Alper (Oğuz) ayrıldı. Doruk’la Volkan takayla Onur’u Üsküdar’a bırakıp geri döndü ve akşam birkaç saat daha Beşiktaş’ta deniz kenarında sohbet etti.

26 Mayıs 2009

Posted In: Yk