Seminer Çalışma Grubu aktiviteleri, 06-16-34-63

Bu günlük girdisi bir seminer duyurusundan ziyade durum tespiti diye başlayalım. Seminer-cg ekibi olarak çalışmaya başladığımızdan bu yana elimizden geldiğince gelen seminer taleplerine yetişmeye çalışıyoruz. Başlıktaki sayılar ise, şimdiye kadar organizasyon yapabildiğimiz illerin plakaları. Ankara ve İstanbul zaten eskiden beri yoğun seminerlere ev sahipliği yapıyor. Bursa’da güzel bir etkinlik oldu, Bursa Linux adıyla, becerebilirsek gelenekselleştirmeye çalışacağız (bu yıl ikincisi düzenlenmişti). Çok yakında bir başka geleneksel olmasını istediğimiz etkinliği duyuracağız, şimdilik sadece Ankara’da olacağını söyleyeyim, detaylar çok yakında. Bir de Şanlıurfa’da Akademik Bilişim kapsamında seminerlerimiz oldu.

Neden böyle bir günlük girdisi yazdığımıza gelince; aktivitelerin hep Ankara ve İstanbul’da olması bizi de rahatsız eden bir konu. Ancak bizim kendi kafamıza göre hadi gidip şu şehirde bir seminer düzenleyelim deme lüksümüz yok. Biz ancak talep gelince işe dahil oluyoruz. Talep gelmedikçe pasif kalıyoruz. İzmir’de güzel bir enerji vardı ama o da azaldı. Anadolu’nun farklı şehirlerinden olup bu girdiyi okuyan arkadaşlar, lütfen bizimle iletişime geçin. Bu gibi seminerlere üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ev sahipliği yapmakta fazla sorun çıkarmıyor. Bir salon bulup, biraz tanıtım yapma şansı bulursanız sizin şehrinize gelip seminer vermek isteyen insanlar her zaman olacaktır.

Şenlikte de bu konuyu gündeme getirme niyetindeyiz. Küçük el ilanlarıyla, sizin şehrinizde de seminer olması için nelere ihtiyaç olduğunu anlatmaya çalışacağız.

Lütfen seminer@linux.org.tr adresine bir mail atarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

24 Şubat 2009

Posted In: Seminer