Envanter Çıkarmakta Nihayet Mutlu Son

Geçen yönetim kurulundan derneğe ait malzemeleri devralmak, hangi malzemenin kimde olduğunu bulmak için Haziran sonunda hummalı bir çalışmaya girişmiş ve 1-2 ay içerisinde hemen hemen tüm listeyi oluşturabilmiştik.

Hemen hemen diyoruz çünkü Sinan Alyürük’te kalan malzemeleri bir türlü elinden alamadık. O nedenle de o “çağrı” bir türlü kapanamadı. Ortağı olduğu kapanan eski şirketinin ofisinde bulunduğu için malzemeler, alınmaları biraz daha çetrefilli oldu. Bir süre Sinan karabataktı, sonra yurt dışına gitmesi gerekti, en sonunda geçen hafta valilik ziyareti sırasında Doruk onun ofisine uğradı. Ondan aldığımız iletişim bilgileri ile Sinan’ın eski ortağıyla bağlantı kurduk, kendisi sağolsun çok yardımcı oldu, Ankara’ya geldiği bu akşam malzemeleri almak için kendisiyle beraber Doruk ve Sinan eski ofise gittiler.

Kapıdan içeri girmesi biraz eski macera oyunlarını andırır bir haldeydi — Sierra “Key’s Quest” adıyla piyasaya sürebilirdi. Birkaç anahtar denendi olmadı. Bir evden alınan anahtar ile bir arabaya girildi, arabadan çıkan anahtar ile başka bir eve girildi, o evden çıkan anahtar da ofisin kapısını açtı.

Çeşitli malzemelerin arasından dernek malzemeleri ayıklandı. Bir “tuz”, penguen kıyafetleri, şenlikte yaka kartı ipi yapımında kullanılan ip yumakları, standlara iple asılan presli penguen karikatürleri, onlarca OpenCD, şenlikte ödül olarak kullanılan birkaç dizüstü bilgisayar çantasını ayıkladık. Aranan ve bulunamayanlar da oldu tabii :/.

Sonunda tam bir envanterimiz oldu.

Sinan’ın bu yazının günlüğe yazılmaması için tüm rüşvet girişimleri başarısızlıkla sonuçlandığı için bu satırları okuyabiliyorsunuz 🙂

21 Ocak 2009

Posted In: Yk