Bursa Linux etkinliğinin ardından

Gezegen takipçileri belki farketmiştir, artık seminer-cg’nin işbirliğiyle düzenlenen seminerlerden sonra konuşmacıların değerlendirmelerini alıyor ve günlüğümüzde yayınlıyoruz. Bursa Linux etkinliğinde seminer veren Alper Kanat zaten kendi günlüğünde değerlendirmesini yazdı. Diğer konuşmacılar Enver Altın ve Harun Şeker’in değerlendirmelerini de, noktasına virgülüne dokunmadan aktarıyoruz.

Enver:

“Sunumda yaklasik 60 kisi vardi, agirlikli bilgisayar bilimleri okuyanlardi ama birkac gida, ziraat, elektrik muhendisi de vardi. Sunum konulari ve isimler afislerde karistigindan sunumlarda biraz dogaclama yaptik. Linux tanitim sunumunu ben yaptim, verimli oldugunu dusunuyorum. Alper’in kendini biraz gelistirmesi gerek, Harun’u izleyemeden ciktigimiz icin fikrim yok. Gorebildigim sorunlar: projeksiyon cihazinin kablosu bozuktu renkler kayiyordu. Onceden test edilse iyi olurdu. Duyuru yetersizdi yine ama 60 kisi iyi bir katilim.

Universiteden konuyla ilgili bir tek ogretim uyesi vardi, kim oldugunu animsayamadim. Programlama konusunda merakli cok az katilimci vardi, bu tur sunumlari iyice azaltsak yerine tanitimlari artirsak iyi olur.

Harun:

“Enver, afişlerdeki karışıklıklar, projeksiyon sorunu gibi olumsuz noktalara değinmiş. Alper ve Enver gittikten sonra, son oturumun konuşmacısı olarak, yaklaşık 20 kadar kişiye 30 dk bilemediniz 40 dk kadar hızlandırılmış bir şekilde konuşmak zorunda kaldım. Zira konuşmanın yapıldığı salonu boşaltıp anahtarı teslim etmek için acele ediliyordu. Bu nedenle sunumu kısa tutmam istendi ve anlatmayı düşündüğüm pek çok şeyi atlayarak hızlı bir şekilde sunumu tamamlamak zorunda kaldım…

Afişlerdeki karışıklık ve oturum zamanlarının yönetimindeki küçük sorunlar işleri biraz karıştırdı…”

Değerlendirmelerini paylaştıkları için Alper, Enver ve Harun’a teşekkür ederiz. Konuşmacılarımızın değerlendirmeleri, sonraki seminerlerde gerek bizim gerekse seminer ev sahiplerinin doğru yönlendirilmesi için çok önemli.

01 Aralık 2008

Posted In: Seminer