Üye kayıtlarının güncellenmesi maratonu sürüyor

Derneğin 9 yıllık tarihinde birikmiş olan üye bilgilerinin güncellenmesi ve dernek üyeleri arasında iletişimi tekrar sağlıklı hale getirmeyi öncelikli hedeflerimiz arasına koymuştuk. Birçok üyenin e-postası, telefonu, adresi zaman içinde değişmiş ancak bunu derneğe iletmedikleri için şu anda dernekten haber alamıyorlar, belki de derneğe üye olduklarını bile unutmuş durumdalar.

Bugün Doruk ve Serdar Dalgıç birkaç saatlik bir çalışma ile bu dönemki yönetim kurulu göreve geldikten sonra geçen 5 aylık süre zarfında kendisinden hiçbir şekilde haber alınamayan üyelerin bir listesini çıkardı. Listelerden, yazışmalardan, anketlerden, oylamalardan çıkarılan bilgilerle oluşturulan bu listedeki üyelere “sesimiz geliyor mu, lütfen yanıt verin” diyen birer e-posta attık. Birkaç saat içinde bu üyelerin 25’inden yanıt gelmişti bile 🙂

Bu sürecin de sonunda hala ulaşamadığımız üyelerin artık dernekte kayıtlı e-posta adreslerinin değiştiğini düşünerek farklı kanallardan onlarla iletişim kurmaya çalışacağız.

Tabii birçok kaynaktan bilgi derleyerek, çeşitli ufak betiklerle yaptığımız bu liste oluşturma işlemi sırasında hata olmadı da değil (gözle de taramamıza karşın). Örneğin derneğin şu anda görev alan yönetim kurulu üyelerinden Hakan’a “sizden haber alamıyoruz” diye e-posta gönderdik yanlışlıkla :// :))

30 Kasım 2008

Posted In: Yk