Valilikte Evrak İşlemleri (2. Raunt)

Salı günü boyumuzun ölçüsünü aldıktan sonra, bu sefer iyi hazırlandık 🙂

Hakan Uygun, denetleme kurulu asil üyelerinden ve yedeklerinden kimlik bilgilerini toparlayarak daha önce hazırladığı genel kurul seçim bildirimine ekledi. Genel kurulda divan kurulu üyeliği yapan Cenk Atay, divan kurulu raporuna son rötuşlarını yaparak çıktısını aldı ve divan kurulu başkanı Ertan Barut ile diğer divan kurulu üyesi Efe Çiftçi’ye raporu imzalattı. Serdar Dalgıç ise eski tüzükle yeni tüzük arasındaki farkları tüzük üzerinde işaretledi.

Tüm bunlar olurken, tüzüğü inceleyen Recep Kırmızı 6.2 ile 6.4 arasındaki 6.3 maddesinin yerinde olmadığını farketti. İşin ilginci eski tüzükte de yok gözüküyordu. Bir saate yakın yaşanan ufak çaplı paniği Türker Gülüm kolayca çözdü — 6.3 başlığı koyultulmamış ve arada boşluk eksikliğinden 6.2’ye birleştiği için farkedilmiyordu. Büyük bir rahatlama ve sakinleşme yaşandı — tekrar tüzük basılması gerekse o imzalar nasıl tamamlanırdı tekrar…

Bugün tam donanımlı olarak dernekler masasına gidince işimiz 5 dakika bile sürmedi. Evraklarımızı teslim ettik, bir genel kurul koşturusunun daha çoğu böylece bitmiş oldu. Geriye sadece yeni tüzüğün onaylı halini almak için 10 gün sonra tekrar dernekler masasına gitmek kaldı.

11 Temmuz 2008

Posted In: Genel