Valilikte Evrak İşlemleri (1. Raunt)

Evraklar hazırlandı; dün (Salı günü) geçen dönemki yönetimden Türker Gülüm ve Mustafa Bodur, mevcut yönetimden Doruk Fişek Ulus’taki Ankara Valiliği’nde bulunan dernekler masasına gitmek üzere buluştular. Ama eski döneme ait evrakların kontrol çalışmalarının uzaması nedeniyle bir saatlik bir gecikmeyle, ancak devlet dairelerinin öğle tatilinin başlamasına 15 dakika kala yürüyüşe geçebildiler.

Bir anda evrakların birinde imza eksiği olduğu hatırlanınca, bulunan ilk gölge ve sert yüzeyde hemen o eksik tamamlandı :

Daha sonra farkettik ki, bu gölge herhangi bir gölge değil. 1646 yıllık tarihi bir anıtın gölgesine sığınmışız :

Sonunda öğle arasına 10 dakika kala Ankara Valiliği’nin kapısından girdik :

Koşturarak dernekler masasının olduğu odaya girdik. Eksik imza, damgalar basıldı. Yetki belgeleri için Doruk Fişek hızla yetki belgesi onaylama odasına gitti. 11:59’da kapısından girilen yetki onay odasındaki görevli 3×3 onay belgesini öğle tatiline 1 dakika kalmış olmasına rağmen “şimdi git, öğleden sonra gel” demeden evraka girdi ve onayladı.

Her şey bu kadar yolunda gitmedi ne yazık ki. Divan kurulu raporunu Doruk Türker’in, Türker de Doruk’un divan kurulundan aldığını zannediyormuş. Üstüne üstlük toy yeni yönetim olarak “Genel Kurul Sonuç Bildirimi“ne denetleme kurulu üyeleri ve yedeklerini yazmayı düşünmemişiz. Yetmedi, bizden hem eski dernek tüzüğünün çıktısını, hem de yeni dernek tüzüğünde değişen yerlerin sarı bir kalemle vurgulanmasını istediler.

Kısaca elde yeni yetki belgeleri ama yapılamamış bir genel kurul bildirimiyle ve tüzük değişikliği ile kös kös valilikten ayrıldık. “Gene gelecek ben” derken, bir taraftan da Matrix filminden bir sahne ile kendimi avutuyordum — “herkes ilk seferinde düşer”.

Eh, üç penguen bir araya gelip de acelesi kalmayınca, kaçınılmaz son gerçekleşti, kendimizi lezzetli yemekler yiyip sohbet ederken bulduk :

09 Temmuz 2008

Posted In: Genel