Huzurlarınızda : PK 500!

Derneğe resmi evrak göndermiş olan herhangi biri için PK 500 Yenişehir – Ankara birçok anlam ifade edebiliyor. Fotoğrafınızı, üyelik formunuzu, dekontunuzu ve daha nice evrakları o adrese göndermiş olabilirsiniz. Derneğin resmi yazışma adresi o.

Eski yönetim kurulundan devir teslim işlemleri sırasında “bu da PK 500’ün anahtarı” dediklerinde yüzüm ışıldadı. Yenişehir postanesinin nerede olduğunu biliyordum, defalarca önünden geçmiştim ama hiç o efsanevi posta kutusunun nası bişi olduğunu bilmiyordum. Aslında o ana kadar böyle bir merakım olduğunun bile farkında değildim. Her hafta gidip kontrol etmeme imkan olmamasına karşın yakın zamanda o tarafa gideceğimi düşünerek anahtarı aldım.

Postaneden girdikten sonra, etrafa bakınıp soru sorabileceğim birini arandım. En uygun gözüken insanın kapısında “Müdür” yazmasından dolayı çekinip soramadım. Sonunda yemeğini yediği için önünde kimse olmayan bir görevliye posta kutularının yerini sordum, alt kata inin “Muharrem Bey’i” bulun dediler.

Aşağı indiğimde beklemediğim bir tabloyla karşılaştım (nasıl bişi bekliyorsam artık). Filmlerdeki özel banka kasaları gibi seri halinde enine ve boyuna yüzlerce posta kutusu…

Göz ucuyla görevliye baktım, bir başkası ile ilgileniyordu. Posta kutu numaralarına bakındım, ta taaam, 500 orada. Şimdi elimdeki anahtarı takınca bu açılacak değil mi dedim kendi kendime. Görevlinin işi bitecek gibi değil, açayım gitsin dedim. Açtım, içinde bir tane mektup.

Aldım mektubu, kutuyu kapattım, bir anda “taahhütlü gelen” evrakların teslim alın(a)ma(ma)sı öyküleri aklıma geldi, hmmm görevliye onu sormam gerekiyor demek ki dedim. Sıramı bekledim, PK 500’ü bekleyen bir evrak var mı dedim, görevli şüpheci gözlerle bakıp yok dedi (evet, Türker değilim, napcan şimdi). Ben de o tek mektubu çantama koyup koşar adım uzaklaştım.

Kafamda ise ezgiye eşlik eden şu sözler yükseliyordu : “Oradaa bir posta kutusu var uzakta… O posta kutusu bizim posta kutumuzdur”

05 Temmuz 2008

Posted In: Genel